Anna Maria Brandys

Prezes Fundacji Jak Malowana, współtwórczyni projektu Dom Bajek. Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Malarstwo (2011) oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (studia podyplomowe w zakresie Arteterapia i Terapia Pedagogiczna ukończyła w 2015 roku). Doktorantka na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Poznania. Uczestniczyła w wielu prestiżowych wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się tkaniną artystyczną, a szczegółowy wykaz jej osiągnięć dostępny na stronie internetowej: www.annamariabrandys.pl Od wielu lat zaangażowana w promocję wolontariatu oraz działalność edukacyjną i animacyjną. W Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych FIONA prowadzi autorskie zajęcia arteterapeutyczne dla podopiecznych. Zawodowo związana jest z Pracownią Naturalnego Barwienia Sztuka Naturalna w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Uwielbia miękkie tkaniny, małe i duże szczyty górskie, robótki na drutach, wszelkie książki, dobre filmy i mruczące koty.

Barbara Górecka

Przewodnicząca Rady Fundacji i twórczyni Domu Bajek www.domabjek.pl. Historyk sztuki, pedagog. Poznanianka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje w Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w macierzystym mieście. Specjalizuje się w ilustracji książkowej dla dzieci. Nauczycielka wiedzy o kulturze w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Animatorka zajęć dla najmłodszych. Odkąd była małą dziewczynką pociągały ją wszelkiego rodzaju robótki ręczne, ostateczną miłością obdarzyła jednak druty i szydełko. W wolnym czasie tworzy zabawki skupiając się na tych, które pozwalają na jedną z najbardziej kreatywnych zabaw – odgrywanie ról: w gotowanie, kucharzenie czy targowisko. Prywatnie rozkochana mama dwóch małych Książkowych Moli, tancerka i kolekcjonerka książek o niebanalnej szacie graficznej, która wie jak ważne są stymulujące i jednocześnie naturalne zabawki, ciepłe, wykonane z miłego w dotyku materiału.

Grażyna Małkiewicz

Wiceprezes Fundacji. Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obroniła na kierunku Malarstwo w czerwcu 2014 r. Ukończyła kurs animatorów osoby starszej i niepełnosprawnej Stageman w 2016 r. Jest w trakcie studiów z Arteterapii, by móc w przyszłości wykorzystywać wiedzę plastyczną do pomocy innym. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, tworzy także murale. Obecnie, oprócz malowania, prowadzi we Wrocławiu autorskie warsztaty plastyczne dla dorosłych i seniorów. Współpracuje z Europejską Stolicą Kultury (program mikrogranty), fundacją Opieka i Troska oraz Fundacją Siwy Dym. http://grazynamalkiewicz.pl/

Karolina Grzeszczuk

Przewodnicząca Rady Fundacji. Urodzona w 1987 roku w Stargardzie Szczecińskim; ukończyła Formy Użytkowe – Snycerstwo w Liceum Plastycznym w Szczecinie w 2007 roku; dyplom magisterski z Projektowania Scenografii obroniła w 2013 roku w Pracowni Zjawisk Teatralnych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się tkaniną artystyczną oraz projektowaniem scenografii, kostiumów i ubiorów. Laureatka wielu wyróżnień i stypendiów (szczegóły na jej stronie www.krolowakarolina.pl) Współpracowała m.in. z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem „nie ma” ze Szczecina, Teatrem „Asocjacja 2006” z Poznania, Teatrem „Avatar” z Legnicy. Brała udział w takich wydarzeniach jak Maltafestival w Poznaniu, Festiwal Teatru Nie-Złego w Legnicy, „Operowe Forum Młodych” w Bydgoszczy, Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „Pro Contra” w Szczecinie, Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA w Świnoujściu. Zrealizowała autorski spektakl na podstawie „Łagodnej” Fiodora Dostojewskiego w Starym Zoo w Poznaniu. W latach 2009-2015 współorganizowała cykl wystaw artystów związanych z poznańskim środowiskiem twórczym „AK 30 –30 wystaw –30 dni”. W Fundacji zajmuje się pisaniem wniosków, ponieważ sprawia jej to ogromną przyjemność!

Katarzyna Śmiałowicz

Członkini i skarbnik Fundacji. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (specjalność: pedagogika oraz krytyka i promocja sztuki, dyplom z malarstwa) oraz studia podyplomowe Akademia Trenera na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie rozpoczęła studia doktoranckie. Laureatka Nagrody Miasta Poznania, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykładowczyni, nauczycielka przedmiotów zawodowych (projektowanie kampanii reklamowej, projekty multimedialne), trenerka. Współtworzy firmę Flacky Combination produkującą meble na zamówienie, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, w wolnych chwilach maluje. Przewodzi Galerii Jak, która jest jednym z wiodących projektów poznańskiej filii Fundacji Jak Malowana, mającym na celu inkubację nowych zjawisk sztuce oraz promowanie młodych artystów.

Szymon Zwoliński

Fundator. Urodzony w 1981 roku w Toruniu. Po ukończeniu szkoły średniej wiele podróżował poszukując miejsca dla siebie. W latach 2005 – 2011 studiował na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2010 roku pracuje na macierzystej uczelni, która przemianowana została na Uniwersytet Artystyczny. Realizuje prace rzeźbiarskie cechujące się mieszaniną podejścia tradycyjnego i innowacyjnego, a z efektami jego poszukiwań można zapoznać się na stronie internetowej artysty:
www.szymonzwolinski.pl

Ewa Małkiewicz

Członkini i sekretarz Zarządu Fundacji. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Opolskim, kurs Metody Dobrego Startu, kurs Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz szkolenie Asystentki uchodźcy. Obecnie kończy kierunek Animacji Społeczności Lokalnych SKIBA. Jest instruktorką zajęć plastycznych oraz umiejętności społecznych. Od 12 lat wegetarianka, miejska i społeczna aktywistka. Poza pracą w Fundacji prowadzi Wrocławski Bank Czasu, oraz portal społeczno-polityczny Wolny Wrocław. Przez trzy lata pracowała jako wychowawca w przedszkolu Pozytywka i zamiłowanie do pracy z dziećmi wciąż jej pozostało.

dołącz do nas na facebooku! logo-fb