portert Anny Brandys

Anna Maria Brandys

Prezeska Fundacji Jak Malowana, współtwórczyni Domu Bajek. Doktor sztuki, związana zawodowo z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu – asystentka w I Pracowni Rysunku WEAiK Profesor Joanny Imielskiej.Od wielu lat zaangażowana w działalność edukacyjną i animacyjną. Obszar jej twórczych poszukiwań jest zmienny, ale oscyluje gdzieś między szeroko rozumianą sztuką włókna, a projektami o charakterze społecznym. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Artystycznego Miasta Poznania. Nagrodzona m.in. na 7 Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko oraz podczas VII Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni 2013. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Członkini Polskiej Sekcji IBBY. Prywatnie – szczęśliwa mama, która swoją codzienną aktywnością dowodzi, że rodzicielstwo nie wyklucza z pełnego uczestnictwa w kulturze.

portret Barbary Góreckiej

Barbara Górecka

Przewodnicząca Rady Fundacji i twórczyni Domu Bajek www.domabjek.pl. Historyk sztuki, pedagog. Poznanianka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje w Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w macierzystym mieście. Specjalizuje się w ilustracji książkowej dla dzieci. Nauczycielka wiedzy o kulturze w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Animatorka zajęć dla najmłodszych. Odkąd była małą dziewczynką pociągały ją wszelkiego rodzaju robótki ręczne, ostateczną miłością obdarzyła jednak druty i szydełko. W wolnym czasie tworzy zabawki skupiając się na tych, które pozwalają na jedną z najbardziej kreatywnych zabaw – odgrywanie ról: w gotowanie, kucharzenie czy targowisko. Prywatnie rozkochana mama dwóch małych Książkowych Moli, tancerka i kolekcjonerka książek o niebanalnej szacie graficznej, która wie jak ważne są stymulujące i jednocześnie naturalne zabawki, ciepłe, wykonane z miłego w dotyku materiału.

portret Grażyny Małkiewicz

Grażyna Małkiewicz

Wiceprezes Fundacji. Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obroniła na kierunku Malarstwo w czerwcu 2014 r. Ukończyła kurs animatorów osoby starszej i niepełnosprawnej Stageman w 2016 r. Jest w trakcie studiów z Arteterapii, by móc w przyszłości wykorzystywać wiedzę plastyczną do pomocy innym. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, tworzy także murale. Obecnie, oprócz malowania, prowadzi we Wrocławiu autorskie warsztaty plastyczne dla dorosłych i seniorów. Współpracuje z Europejską Stolicą Kultury (program mikrogranty), fundacją Opieka i Troska oraz Fundacją Siwy Dym. http://grazynamalkiewicz.pl/

Portret Karoliny Grzeszczuk

Karolina Grzeszczuk

Członkini Rady Fundacji. Urodzona w 1987 roku w Stargardzie Szczecińskim; ukończyła Formy Użytkowe – Snycerstwo w Liceum Plastycznym w Szczecinie w 2007 roku; dyplom magisterski z Projektowania Scenografii obroniła w 2013 roku w Pracowni Zjawisk Teatralnych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się tkaniną artystyczną oraz projektowaniem scenografii, kostiumów i ubiorów. Laureatka wielu wyróżnień i stypendiów (szczegóły na jej stronie www.krolowakarolina.pl) Współpracowała m.in. z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem „nie ma” ze Szczecina, Teatrem „Asocjacja 2006” z Poznania, Teatrem „Avatar” z Legnicy. Brała udział w takich wydarzeniach jak Maltafestival w Poznaniu, Festiwal Teatru Nie-Złego w Legnicy, „Operowe Forum Młodych” w Bydgoszczy, Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „Pro Contra” w Szczecinie, Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA w Świnoujściu. Zrealizowała autorski spektakl na podstawie „Łagodnej” Fiodora Dostojewskiego w Starym Zoo w Poznaniu. W latach 2009-2015 współorganizowała cykl wystaw artystów związanych z poznańskim środowiskiem twórczym „AK 30 –30 wystaw –30 dni”. W Fundacji zajmuje się pisaniem wniosków, ponieważ sprawia jej to ogromną przyjemność!

Portet Szymona Zwolińskiego

Szymon Zwoliński

Fun­da­tor, który wspiera działania fundacji w nietuzinkowy sposób. Doktor sztuki, związany zawodowo z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu –  laborant w V Pracowni Rzeźby i Otoczenia/Obrazowanie Przestrzenne gdzie zajmuje się unikatowym laboratorium holograficznym. Nie realizuje bowiem własnych projektów, ale aktywnie wspiera istniejące już inicjatywy. Realizuje prace artystyczne cechując się mieszaniną podejścia tradycyjnego i innowacyjnego, stale eksperymentuje z formą i technologią rzeźbiarską. Efekty jego zmagań artystycznych dają nieoczywiste efekty wizualne.  Brał udział w wielu wystawach i akcjach rzeźbiarskich w kraju oraz poza jego granicami. Ponadto jest aktywny w obszarze edukacji artystycznej i jest opiekunem Koła Studenckiego Wydziału Rzeźby UAP.

Portret Katarzyny Śmiałowicz

Katarzyna Śmiałowicz

Członkini zarządu Fundacji Jak Malowana. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, wykładowczyni na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kuratorka. Koordynuje Galerię Jak, która jest jednym z wiodących projektów Fundacji Jak Malowana w Poznaniu.

Portet Ewy Małkiewicz

Ewa Małkiewicz

Członkini i sekretarz Zarządu Fundacji. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Opolskim, kurs Metody Dobrego Startu, kurs Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz szkolenie Asystentki uchodźcy, a także kierunek Animacji Społeczności Lokalnych SKIBA. Jest instruktorką zajęć plastycznych oraz umiejętności społecznych. Wegetarianka, miejska i społeczna aktywistka.

dołącz do nas na facebooku! logo-fb